• Головна
  • Фестиваль “Подаруй нам перемогу, писанко!”

Фестиваль “Подаруй нам перемогу, писанко!”

       Писанка – наш древній оберіг,

    Наша пам’ять і надія світла.

     Щоб тепло у серці ти зберіг,

Писанка веселкою розквітла!  

       Г. Литовець

       12 квітня 2023 року в Білоцерківському ліцеї «Мала академія наук» відбувся фестиваль «Подаруй нам перемогу, писанко!». Традицію проведення щорічного фестивалю писанки  у закладі започатковано з 2012 року з ініціативи учительки української мови та літератури Людмили Петрівни Замкової.

Цьогорічний фестиваль був благодійний і об’єднав однодумців двох навчальних закладів – Білоцерківського ліцею «Мала академія наук» та Центру позашкільної освіти «Соняшник». Особливий настрій – піднесений, урочистий – панував перед Великоднем у ліцеї. Упродовж фестивалю діяла виставка творчих робіт ліцеїстів і майстрів України, Польщі, Чехії, Угорщини «Писанковий рай»; а також експозиція великодніх малюнків. Ліцеїсти, ретельно вивчали традицію писанкарства різних регіонів України, таємничі знаки і символи, які виражають світоглядну систему наших далеких предків і представили на суд глядачів свої авторські мініатюрні дива – писанки.

Вихованці Центру професійної освіти «Соняшник» та ліцеїсти упродовж всього заходу розмальовували Диво-писанку. Родзинкою цьогорічного фестивалю стала робота майстер-класів: розпис писанки воском, виготовлення мальованки у стилі петриківського розпису, виготовлення «Свічки миру та щастя», розпис медових пряників, пасок-крафінів та на склі, виготовлення великодніх сувенірів. Упродовж фестивалю діяв великодній ярмарок під час якого учнями та викладачами ліцею та ЦПО «Соняшник» було зібрано 17000 гривень, які були передані на потреби Збройних Сил України.

Патріотичним акордом заходу став благодійний концерт потужних художніх номерів вихованців ЦПО «Соняшник».

Як зазначають у своїх відгуках ліцеїсти, цей фестиваль створив особливу атмосферу Великоднього свята, а дивовижні писанки втілили щирі почуття юних майстрів, їхнє єднання з усім сущим, побажання світові любові та воскресіння – і Перемоги.

В І Д Е О Ф І Л Ь М

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання