• Головна
  • Засідання клубу «Краяни» в БНВО «Ліцей – МАН»

Засідання клубу «Краяни» в БНВО «Ліцей – МАН»

28 березня в  БНВО «Ліцей – МАН» на реалізацію Координаційного плану виховної роботи з учнями на період весняних канікул відбулася зустріч з авторським колективом та презентація книги «Українська революція: з Білої Церкви в історію». Місцеві краєзнавці  О.В. Стародуб, С.І.  Бурлака, А.В. Бондар, В. О. Іванців, К.В. Климчук, керівник Білоцерківського міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, які перегорнули нема­ло архівних справ, перечитали чимало недоступної в радянські часи літератури, написали та видрукували ряд статей та монографій, що відновлюють історичну справедливість. Для глибинної перебудови світогляду потрібне знання історії. Адже той, хто контролює минуле, опановує майбутнє. Опитування перехожих на вулицях міста «Чи знаєте ви історію?», проведене цього літа однією з місцевих ТБ-студій, показало, що наші земляки недостатньо знають її.

Під час зустрічі автори книги розповіли старшокласникам, членам первинних осередків МАН, про результати  своїх дослідженнь подій Української революції, які відбувалися в Білій Церкві. Дослідники одностайні в тому, що переоцінка цінностей, якої вимагає від сучасників період пе­ремін, потребує фактажу, нових чи відновлених знань. Правдива інформація про перебіг на Білоцерківщині подій  Української національної революції 1917- 1921 років, уроки якої актуальні й нині, покликана спростувати міфи радянської історіографії, встановити та гідно вшанувати імена краян – героїв національно-визвольної доби. Автори висловили щиру подяку  за всебічну підтримку депутатові  й начальнику Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Ю.Ф.Петрику.

Пропоноване видання покликане донести до читача інформацію, що і в новітні часи Біла Церква була важливим пунктом боротьби за незалежну, самостійну державу, уроки якої залишаються актуальними нині, коли український народ укотре відстоює своє право на власну державу й саме існування.

IMG 7146
IMG 7147
IMG 7152
IMG 7155
IMG 7160
IMG 7168
IMG 7173

 

 

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання