• Головна
  • День української писемності та мови!

День української писемності та мови!

ФОТОПРЕЗЕНТАЦІЯ

7 листопада,  у переддень Дня української писемності та мови, у Білоцерківському  ліцеї «Мала академія наук» відбувся І етап конкурсу «Зачаруй мене розмовою – українською мовою». До участі в конкурсі долучилися такі учні ліцею: Федькевич Софія, Білан Поліна, Даценко Анастасія  (учениці 11 групи), Зінченко Вікторія (21 група), Староконь Олег (42 група), а також ліцеїсти мали можливість прослухати виступ випускника  2007 року, неодноразового переможця конкурсу читців-декламаторів Богдана Деркача. Цей конкурс має на меті розвиток дитячої та юнацької виконавчої майстерності та популяризації української літератури.

9 листопада, у День української писемності та мови, 175 учнів і 12 працівників ліцею стали учасниками традиційної щорічної загальнонаціональної акції, взявши участь у написанні  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Радіодиктант задуманий як своєрідний флешмоб, який  не  має на меті перевірку грамотності конкретної особи, а спрямований на підтримку ролі української мови в консолідації українського суспільства.

 За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме  преподобний Нестор-літописець є основоположником писемної української мови. Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя – багато і старанно.

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання