• Головна
  • 72-й ОМБр ім. Чорних Запорожців присвячується…

72-й ОМБр ім. Чорних Запорожців присвячується…

“Коли є час на слова, значить є натхнення.

Якщо є натхнення, то віра живе в нас.

І з вірою в перемогу ми пройдемо цей шлях до кінця.

Бо за нами правда. З нами Бог.”

(https://www.facebook.com/72.brigade.best/?locale=uk_UA)

9 років тому з першою кров’ю під час Революції Гідності почалась нова історія боротьби з одвічним катом українського народу. Тоді українці обрали свободу і сьогодні продовжують боротьбу за неї, бо «рабів до раю не пускають». У боротьбі проти російської агресії прославилась наша героїчна 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, яка має багатогранну історію, котра зараз поповнюється новими героїчними сторінками.

Саме історії створення 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців та її уславленим героям була присвячена інтелектуальна гра у ліцейському клубі «Ерудит» 5 травня 2023 р. Ідея проведення гри належить Соломії Дригало та  Аліні Кожункіній, сценарій гри розробила Ніна Яременко. Прапор України з подякою та автографами бійців 72 бригади надало підприємство родини Людмили Дригало.

 Ерудити у ході гри поринули в історію створення, бойовий шлях бригади під час російсько-української війни 2014-2023 рр., її ГЕРОЇВ – Воїнів Світла.

Серед п’яти команд переможцем стала команда 21 групи – ВІТАЄМО!

Спробуйте й Ви відповісти на кілька запитань:

  1. До якого роду військ відноситься 72 ОМБр?
  2. Гімн 72 ОМБр починається словами «Ми народжені … , загартовані в боях. Ми тримааєм кріпко зброю у натруджених руках». Яке слово у першому рядку пропущене?
  3. Неофіційна назва 72-ї ОМБр використовувалась ворогами, військовослужбовцями та пресою. А як саме стали називати 72-гу бригаду під час маріупольських подій?
  4. Під час боїв за ворожу позицію «Алмаз» у січні-лютому 2017 р. загинув ініціатор і командир атаки Андрій Кизило, який посмертно став Героєм України. Захоплений опорний пункт отримав назву на честь позивного Андрія. Назвіть позивний Андрія.
  5. Історія 72-ої бригади доволі «багатошарова»: тут і «радянський спадок», і національні традиції, і участь в АТО-ООС у 2014-2021 рр., і навіть неофіційні назви. А що у назві бригади є «радянським спадком»?

Ніна Яременко, керівник клубу «Ерудит»

ПРЕЗЕНЦІЯ ТА ФОТО ЗАХОДУ

ВІДЕО – МУРЕНИ “ЧОРНІ ЗАПОРОЖЦІ” (72 БРИГАДА)

 

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання