• Головна
  • ЯК УНИКНУТИ СИТУАЦІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

ЯК УНИКНУТИ СИТУАЦІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

  • Не слід довіряти рекламі, яка не вказує повної назви, адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав. Торгівці людьми можуть ввести вас в оману, використовуючи різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном; туристичні шлюбні та модельні агенції служби знайомств; оголошення, незнайомих людей, а часом навіть сусідів чи знайомих.

 

  • Не слід вести переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом, запросіть взяти участь у переговорах довірену особу.

 

  • Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію ви можете отримати у Центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України.

 

  • Зв’яжіться з Посольством країни, куди ви плануєте подорож та дізнайтеся про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.

 

  • Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність, або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави. Термін перебування в іноземній країні зазначено у візі. Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування

 

  • Обов’язково залиште рідним ксерокопію паспорта громадянина України та закордонного, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону та адресу, де ви збираєтесь зупинитись. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений час та день. Заздалегідь домовтеся з рідними про кодове слово у розмові, на випадок, якщо ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

 

  • Не приймайте подарунки та не позичайте гроші, адже це поставить вас у залежне становище. Якщо ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу: Посольства або Консульства України у країні вашого перебування, де вам допоможуть отримати документи, що засвідчують вашу особу, і повернутися на Батьківщину, Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити про своє скрутне становище.

 

Будьте уважними та обережними!

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання