
Що треба знати батькам про кібербулінг?
Поради батькам:
Що треба знати про кібербулінг:
Кібербулінг – (з англ. – агресивно нападати, провокувати, тероризувати) – розсилка повідомлень образливого й загрозливого характеру, поширення в інтернеті неправдивої й принизливої інформації, а також фото та відео за участю об’єкта цькування.
Що робити, якщо Ви побачили принизливе відео із дитиною у соцмережах ?
Вам слід спокійно та поступово зробити наступні кроки:
- Поговоріть з дитиною. Скажіть, що ви не звинувачуєте її у тому, що відео потрапило до мережі. Формування культури користування кіберпростором – тема, якій слід приділяти багато уваги, але не в кризовій ситуації.
- Запевніть дитину, що вона може вам довіритись і показати всі образливі відео та фото, як соромно їй не було б. Часто такий контент інтимного характеру, через що дитині важко про це говорити. Підкресліть, що вас зараз цікавить не їх вміст, а як їх вилучити з мережі.
- Напишіть особистого листа до сервісу технічної підтримки соціальних мереж про те, що контент (вкажіть посилання) знижує права дитини, і ви вимагаєте його вилучити.
- Покажіть дитині, що ви на її боці у складній ситуації.
- Пояснюйте дитині правила безпечного користування соціальними мережами.
- Спілкуйтеся з дітьми. Прислухайтеся до них. Знайте їхніх друзів, запитуйте про школу, розумійте їхні проблеми.
- Показуйте приклад ставлення до інших із добротою та повагою.
Булінг впливає на всіх, хто бере у ньому участь або спостерігає, та має деструктивні наслідки в майбутньому житті.
Ті, хто піддаються булінгу:
- Втрачають відчуття емоційної та фізичної безпеки, довіри до місця щоденного перебування;
- Відчувають бепорадність і страх від постійної загрози. Булінг провокує тривожні та депресивні розлади, пригнічує імунітет, що підвищує вразливість до різних захворювань;
- Втрачають повагу до себе. Страхи та невпевненість руйнують здатність до формування та підтримки стосунків з однолітками, що призводить до відчуття самотності;
- Втрачають інтерес до різних форм активності та не можуть нормально навчатися. У деяких випадках можна простежити, що булінг впливає на розлади харчування (анорексії, булімії), емоційної сфери (депресіями та суїцидальною поведінкою).
Ті, хто булять:
- Частіше беруть участь у бійках, мають досвід вживання алкоголю та наркотичних речовин
- Частіше за інших потрапляють у ситуації, де проявляється насилля та порушують закони.
Ті, хто спостерігають:
- Часто страждають від відчуття безпорадності, етичного конфлікту: втрутитись у ситуацію булінгу, чи залишитись осторонь;