• Головна
  • Учнівська науково-практична конференція «Шевченко і світ» у БНВО «Ліцей – МАН»

Учнівська науково-практична конференція «Шевченко і світ» у БНВО «Ліцей – МАН»

13 березня в Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей – Мала академія наук» відбулася учнівська науково-практична конференція «Шевченко і світ», присвячена 205-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. У її роботі взяли участь вчителі-гуманітарії та учні шкіл міста №№ 3, 5, 7, 22 та БНВО «Ліцей – МАН».

Конференцію відкрив директор БНВО «Ліцей – МАН» М.Г. Яременко, який привітав усіх учасників і гостей, побажав плідних і результативних наукових пошуків нових аспектів Шевченкової творчості, відзначив проникливість думки та слова Кобзаря, його потужний гуманістичний пафос. Заключним акордом виступу стали слова з поеми «Гайдамаки», що сьогодні звучать особливо актуально: «Нехай житом-пшеницею, як золотом, покрита не розмежованою останеться навіки од моря і до моря – слов’янська земля…».

Із вітальним словом до учасників конференції та гостей звернулася учитель української мови та літератури БНВО «Ліцей – МАН» Л.П.Замкова  Вона, зокрема, відзначила, що в історії української нації, її культури, мови, філософії, етноконсолідації Т. Шевченко, без перебільшення, рідкісно унікальна й неповторна постать. Водночас він є величиною світового масштабу. Його слово заряджене потужною енергетикою загальнолюдських гуманістичних цінностей. Людмила Петрівна побажала учасникам наукового зібрання цікавих і жвавих дискусій, нових вражень і відкриттів, віри в Шевченкове пророче слово.

На пленарному засіданні відбулася презентація виставки шевченкознавчих праць, раритетних видань творів Т. Шевченка, та перегляд фільму «Великі українці – Тарас Шевченко». Особливо жвавий інтерес викликала доповідь учениці 11 класу БНВО «Ліцей – МАН» Буженко Дар’ї на тему ««Гайдамаки»  – твір про національну гідність (Т.Клочек) чи «міф українського національного пекла» (О.Забужко)», презентована на пленарному засіданні.

У другій частині конференції відбулися літературознавчі секції за такими напрямами:

  1. Шевченко і філософія.
  2. Творчість Т.Шевченка в європейській культурі.
  3. Шевченкова творча місія.

Юні дослідники презентувили результати своїх напрацювань та дискутували щодо проблематики аспектів творчості Т. Г. Шевченка у світовому контексті, історичної місії Тараса Шевченка в соціокультурному просторі.

Будучи нащадками такого універсуму – митця, етнографа, історика, літератора, філософа, етноконсолідатора, яким є Шевченко, ми сьогодні не можемо не відповідати за долю колосальної значущості його спадку, який все ще потребує легітимації та цілісного неупередженого прочитання, а відтак наукового осмислення та об’єктивної оцінки.

Науково-практична конференція «Шевченко і світ» завершилась врученням дипломів її учасникам. Матеріали досліджень учнів будуть опубліковані у спецвипуску «Ліцейське березілля».

Ольга Беник,

заступник директора БНВО «Ліцей – МАН»

IMG 2601
IMG 2599
IMG 2586
IMG 2582
IMG 2574
IMG 2570
IMG 2557
IMG 2546

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання