Поради психолога!!!

Дистанційне навчання!

Шановні батьки!

Дитина на домашньому або дистанційному навчанні? Щоб вона не перевтомлювалася та не втрачала навчальної мотивації, зверніть увагу на організацію освітнього процесу в домашніх умовах. Скористайтеся порадами психологів:

Організуйте робочий простір

Щоб дитина могла зосередитися на відеоуроках та завданнях, які дає вчитель для закріплення та опрацювання навчального матеріалу, забезпечте її комфортним робочим місцем. Кімната, в якій вона буде навчатися, має добре провітрюватися. Усуньте чинники, що можуть відволікати, та сторонні шуми – вимкніть мобільний телефон, телевізор, намагайтеся голосно не розмовляти тощо.

Дотримуйтеся режиму дня

Для того, щоб ефективно організувати освітній процес вдома, узгодьте розклад занять із режимом дня. Навіть якщо дитина не відвідує школу, їй варто продовжувати спати, їсти і гуляти у той самий час. Орієнтуйтеся на унікальність власної дитини. На дистанційному чи домашньому навчанні легше вибудувати гнучкий графік. Узгоджуйте з дитиною план занять на наступний день звечора і дотримуйтеся щодня однакових часових рамок. Якщо Ви в цей час перебуваєте на роботі, зв’язуйтесь у певний час з дитиною в телефонному режимі.

Контролюйте освітній процес

Знайдіть оптимальний рівень контролю за виконанням домашніх завдань. Як результат – дитина одночасно відчуватиме підтримку батьків і стає самостійнішою.

Підлітку запропонуйте робити нотатки, щоб ліпше засвоювати та запам’ятовувати інформацію. Зауважте: чим старша дитина, тим більше вона має займатися самостійно.

Долучайтеся до занять Вашої дитини лише за потреби. Вона здатна самостійно опановувати матеріал, здавати тести та організовувати своє навчання.

Мотивуйте дитину

Мотивація може бути зовнішньою та внутрішньою. Зовнішня – це заохочення, наприклад, дозвіл пограти на комп’ютері, сходити в парк тощо. Внутрішня – пізнавальний інтерес дитини. Найефективнішою, незалежно від того, вдома навчається дитина чи ходить до школи, є внутрішня мотивація. Щоб розвивати і підтримувати внутрішню мотивацію дитини, цікавтеся її навчанням, хваліть за досягнення, навчіть ділитися проблемами, що в неї виникають.

Пам’ятайте: ваші заохочення та уважність показують дитині, що ви пишаєтесь нею і її зусилля не залишаються непоміченими.

Позбудьтеся негативу :

Налаштуйте дитину позитивно сприймати навчальний матеріал. Хай замість «Це складно для мене, я не люблю читати», вона скаже собі «Так, це складно, але я впораюся».

Дякуємо. Разом ми впораємось з усіма викликами.

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання