• Головна
  • Поради батькам на час пандемії

Поради батькам на час пандемії

Події внаслідок спалаху коронавірусної інфекції (COVIL-19) порушили звичне життя і дітей, і батьків. Оскільки дедалі більше сімей опиняються в ситуації соціального дистанціювання, карантину, закриття шкіл і підприємств, це може викликати стрес. Його спричинюють не лише турбота про здоров,я, а й раптова поява нових реалій – необхідності тривалого перебування вдома з дітьми, чий розпорядок дня докорінно змінюється. Дітям може бути дуже складно пристосовуватись до нових обставин закриття шкіл, соціального дистанціювання, домашньої ізоляції. Це позначається на їхньому самопочутті, передбачуваності та відчутті безпеки. Домашня ізоляція та брак контактів з однолітками викликає в дітей тривогу. Їм часто важко зрозуміти те, що вони бачать в Інтернеті, по телевізору, або чують від інших людей. Тож вони стають особливо схильними до тривоги, стресу та зниженого настрою. А обмеження можливості для прогулянок на свіжому повітрі й активних занять роблять їх більш збудженими та дратівливими, що додає стресу і без того занепокоєним батькам.

Рекомендуємо Вам, шановні батьки, деякі поради щодо того, як організувати свій час для спілкування з дітьми та допомагати їм успішно рости й розвиватись навіть за таких непростих обставин.

  1. СТВОРІТЬ РОЗПОРЯДОК ДНЯ ТА КОНТРОЛЮЙТЕ ЙОГО ДОТРИМАННЯ

Разом з дитиною сплануйте розклад відповідно до розпорядку дня так, щоб він містив різні види діяльності.

Долучайте дітей до щоденних домашніх клопотів і справ, чітко визначаючи їхні завдання (прибрати постіль, накрити на стіл, полити вазони, розкласти одяг…)

  1. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ДБАТИ ПРО СЕБЕ

Періодично робіть короткий відпочинок: ванна, дзвінок друзям; використовуйте затишшя для релаксації. Турбота про себе допоможе вам легше долати стрес і додасть сил, щоб підтримувати дітей.

Приділяйте час стосункам з чоловіком чи дружиною.

  1. ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ЕКРАННИЙ ЧАС І КОНТЕНТ

Захищайте дітей від непризначеного для них телевізійного й медіа-контенту, адже він може викликати тривогу й додатковий стрес. Обмежте обсяг новин про COVID-19, які ви обговорюєте в сім’ї.

Налаштуйте для дитини екранний час. Якщо на тривалий час залишати дитину наодинці зі смартфоном, комп’ютером, це може зашкодити її когнітивному й соціально-емоційному розвитку.

Діти краще вчаться через взаємодію з людьми, тому переглядайте телевізійні програми разом та обговорюйте їхній зміст.

Спілкуйтеся з друзями, родичами, використовуючи технології для компенсації соціального дистанціювання : Skype, Zoom, WhatsAp .

  1. ПРАКТИКУЙТЕ МЕТОДИ ПОЗИТИВНОГО БАТЬКІВСТВА

Тривала ізоляція вдома – це можливість зміцнити ваш зв’язок з дитиною завдяки спільній діяльності та проведеному разом часу.

Якщо ви стикаєтесь з небажаною поведінкою своїх дітей, завжди вибирайте ненасильницькі методи дотримання дисципліни.

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання