Пам’ятка для батьків

“ВІРТУАЛЬНА БЕЗПЕКА ДИТИНИ”

  1. Слідкуйте за сайтами, які відвідує ваша дитина. За необхідності обмежте небажаний контент.
  2. Заохочуйте дитину повідомляти про будь-яку підозрілу діяльність та говорити з вами про все що її засмучує в онлайн-просторі. 
  3. Звертайте увагу на раптові зміни настрою, замкнутість,  ізоляцію та погігшення шкільних оцінок дитини. Це можуть бути наслідки кібербулінгу чи залежність від онлайн-ігор.
  4. Розкажіть дитині про небезпеку спілкування з незнайомцями в чатах, месенджерах та соціальних мережах. Особливо про небезпеку особистих зустрічей з новими інтернет-“друзями”. Перевіряйте списки друзів дитини у соцмережах та запитуйте про людей, яких не знаєте.
  5.  Заохочуйте дитину не розкривати стороннім особисту інформацію: номери телефонів, місце проживання та навчання, паролі, тощо.
  6. Навчіть дитину оцінювати та критично ставитися до інформації знайденої в інтернеті. Покажіть їй, як перевіряти знайдену інформацію та перевіряти її з альтернативними джерелами з тієїж теми.
  7. Сприяйте формуванню позитивної інтернет-репутації та дотриманню інтернет-етики. Зверніть увагу дитини на те, що не слід починати  та підтримувати образливу суперечку в мережі, писати неоднозначні чи надто емоційні коментарі щодо інших осіб , розміщувати фотографії, які можуть скомпрометувати.  
  8. Встановлюйте останні оновлення для операційної системи, програм та іншого ПЗ. Використовуйте надійний антивірус із автоматичним оновленням. 
  9. Навчіть дитину не відкривати підозрілі електронні листи та не завантажувати файли з надійних джерел. 
  10. Заблокуйте можливість здійснювати онлайн-покупки на пристроях і зберігайте дані своєї банківської картки у безпеці.

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання