
Пам’ятка для батьків
“ВІРТУАЛЬНА БЕЗПЕКА ДИТИНИ”
- Слідкуйте за сайтами, які відвідує ваша дитина. За необхідності обмежте небажаний контент.
- Заохочуйте дитину повідомляти про будь-яку підозрілу діяльність та говорити з вами про все що її засмучує в онлайн-просторі.
- Звертайте увагу на раптові зміни настрою, замкнутість, ізоляцію та погігшення шкільних оцінок дитини. Це можуть бути наслідки кібербулінгу чи залежність від онлайн-ігор.
- Розкажіть дитині про небезпеку спілкування з незнайомцями в чатах, месенджерах та соціальних мережах. Особливо про небезпеку особистих зустрічей з новими інтернет-“друзями”. Перевіряйте списки друзів дитини у соцмережах та запитуйте про людей, яких не знаєте.
- Заохочуйте дитину не розкривати стороннім особисту інформацію: номери телефонів, місце проживання та навчання, паролі, тощо.
- Навчіть дитину оцінювати та критично ставитися до інформації знайденої в інтернеті. Покажіть їй, як перевіряти знайдену інформацію та перевіряти її з альтернативними джерелами з тієїж теми.
- Сприяйте формуванню позитивної інтернет-репутації та дотриманню інтернет-етики. Зверніть увагу дитини на те, що не слід починати та підтримувати образливу суперечку в мережі, писати неоднозначні чи надто емоційні коментарі щодо інших осіб , розміщувати фотографії, які можуть скомпрометувати.
- Встановлюйте останні оновлення для операційної системи, програм та іншого ПЗ. Використовуйте надійний антивірус із автоматичним оновленням.
- Навчіть дитину не відкривати підозрілі електронні листи та не завантажувати файли з надійних джерел.
- Заблокуйте можливість здійснювати онлайн-покупки на пристроях і зберігайте дані своєї банківської картки у безпеці.