Обережно – грип!

Як лікуватися від грипу і коли звертатися до лікаря

Основний вірус грипу, який циркулює в Україні зараз – це вірус Каліфорнія, який раніше був активний у нас ще у 2009 році, каже Юрій Жигарєв.

“У світі чимало “важких” пацієнтів з цим вірусом, були й смертельні наслідки. Лікують грип противірусними препаратами після консультації лікаря і постановки діагнозу. Визначити – грип це чи ні, життєво необхідно. Адже деякі препарати працюють відразу проти багатьох вірусів грипу, але не спрацюють при інших недугах. Наприклад, при парагрипі – гострої респіраторної інфекції, одному з видів ГРВІ”, – звертає увагу співрозмовник.

У той же час йти до лікаря кожен раз при нежиті і температурі 37,5 не варто, каже лікар. Справа у тому, що при звичайній застуді пацієнт наражає себе на додатковий ризик і може підхопити вже справжній грип, поки сидить у черзі на прийом до лікаря у поліклініці.

“Є гарне старе правило: захворів – сиди вдома. Але це правило працює тільки у випадках, коли загальний стан людини не погіршується. Якщо ж є сильна слабкість, болі в м’язах, температура вище 39 градусів, то звертатися за допомогою потрібно”, – пояснює співрозмовник.

Вакцинуватися у лютому – не пізно

Як не захворіти на грип? Навколо цього питання зазвичай багато міфів, нагадують у МОЗ. Приміром, незважаючи на поширені переконання, при вірусі не допоможе рясне вживання в їжу цитрусових, цибулі або часнику. Навіть навпаки – це може викликати печію та інші негативні для організму наслідки.

Замість цього, щоб захиститися, варто вакцинуватися, регулярно провітрювати приміщення вдома і на робочих місцях, повноцінно і різноманітно харчуватися.

Крім того, існує думка, що захиститися від грипу допоможе щоденний прийом харчових добавок, продуктів, що містять вітамін С, або так званих таблеток-“підсилювачів” імунітету взимку. Але варто пам’ятати, що доказів ефективності таких методик не існує, нагадують у міністерстві.

Також там радять не приймати антибіотики при грипі. А застосовувати для лікування виключно противірусні препарати, які повинен призначати тільки лікар.

Хибне твердження і про те, що у кінці січня або на початку лютого вакцинуватися від грипу вже пізно, кажуть у МОЗ. Щеплення робити варто, особливо їх необхідно пройти дітям до 5 років, вагітним, людям старше 65 років, пацієнтам з хронічними захворюваннями. Наприклад, з діабетом.

Щеплення потрібно робити у будь-який час епідсезону, наполягає Андрій Александрін: “Імунітет проти вірусу грипу виробляється, як правило, через два-три тижні після вакцинації. Тобто, якщо ви зробите щеплення зараз, то вже скоро будете захищені від основних штамів вірусів”.

Про необхідність вакцинації нагадує і Юрій Жигарєв. За його словами, щеплення від грипу на початку лютого вбереже від хвороби до самого кінця циркуляції вірусу навесні. “Навіть якщо епідемії немає, деякі все одно хворіють навіть у квітні. Тому ігнорувати вакцинацію точно не варто”, — переконаний він.

 

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання