• Головна
  • Математика та моя майбутня професія

Математика та моя майбутня професія

6 березня в Білоцерківському НВО «Ліцей – МАН» відбувся урок з профорієнтації, підготовлений учителькою математики Світланою Іванівною Романенко та учнями 21 групи «Математика та моя майбутня професія». Ліцеїсти аргументовано доводили, що математика – це фундаментальна наука, методи якої активно застосовуються в багатьох дисциплінах, на перший погляд, не математичних. Сама собою, ця галузь знань оперує абстрактними відношеннями і взаємозв’язками, тобто такими сутностями, які не є чимось природнім. Але варто лише заглибитись у будь-яку науку про світ, математика відразу втілюється в опис, моделювання та передбачення цілком конкретних і реальних природних процесів. Математика як точна наука є втіленням порядку і логіки, вона допомагає зрозуміти світ навколо нас, дізнатися більше про його закони. Мову, якою розмовляє природа, ми успішно можемо перевести на мову математики й усвідомити структуру взаємозв’язків будь-якого явища.

Втілення математичного розрахунку ми спостерігаємо всюди. З середини XX ст. в різних галузях людської діяльності стали широко застосовувати математичні методи й ЕОМ. Виникли такі нові дисципліни, як «математична економіка», «математична хімія», «математична лінгвістика» та інші, які вивчають математичні моделі відповідних об’єктів і явищ, а також методи дослідження цих моделей.

Медицина й охорона здоров’я теж існує завдяки математиці, яка використовується, по-перше, при проектуванні медичних приладів, а по-друге, при аналізі даних про ефективність того чи іншого лікування. Навіть прогноз погоди не обходиться без застосування математичних моделей.

Також ця дисципліна покращує можливості абстрактного мислення (адже це абстрактна наука), здатність концентруватися, тренує пам’ять і підсилює швидкість мислення.

Якщо говорити більш детально, то математика допоможе людині розвинути такі інтелектуальні здібності, як:

– уміння узагальнювати, знаходити закономірності та логічно мислити і міркувати, грамотно і чітко формулювати думки, робити правильні логічні висновки;

– здатність до аналізу складних життєвих ситуацій, можливість приймати правильне розв’язання проблем і визначатися в умовах важкого вибору;

– навички планування, здатності концептуального і абстрактного мислення, вміння послідовно і логічно вибудовувати складні концепції або операції.

Отож, сумлінно вивчайте математику, яка неодмінно стане вам у нагоді, навіть якщо ви збираєтеся досягнути успіху професії оскільки, логіка, навички системного мислення і вміння формулювати складні теорії дуже потрібні й там.

 

Юлія Шквира,

учениця 21 групи

 

 

IMG 8931
IMG 8937
IMG 8941
IMG 8945

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання