• Головна
  • Зі святом закінчення навчального року!

Зі святом закінчення навчального року!

Привітання директора.

Не прощайтесь із Берегом Дитинства

Усе минає, і все повторюється, а юність і ліцей – ні.

Саме такими словами мені хотілось би розпочати це привітання зі ще одним закінченням навчального року. Є дві парадоксальні суперечності в сприйнятті й осмисленні того, що пов’язано з навчальним роком, що минає: з одного боку він був зовсім не простий, важко давався і не тільки учням, а й учителям, а з іншого – я не пам’ятаю аналогу, щоб якийсь рік проминув так швидко.

Весна похмурістю днів, недостатньою кількістю сонячної енергії наче й не нагадує, що й травень добігає кінця, що ось-ось нетрадиційний онлай останній дзвінок сповістить про закінчення ще одного в нашому житті навчального року, – бо на навчальні етапи ми з вами міряємо життєві версти й, повірте мені, шановні учні, будете ви міряти так їх увесь подальший вік.

А літо, вірніше його початок, – виникає в нашій уяві не тільки як час відпочинку, а як кульмінація особливого інтелектуального і творчого напруження, особливо для другокурсників і випускників ліцею: їх чекають непрості випробування – комусь проміжні, а комусь – вирішальні, життєво важливі.

Вітаючи всіх, хто причетний до освітнього процесу, я все-таки більше хочу звернутися до випускників – четвертокурсників. І хоч немає пророка у своїй вітчизні (та я й не претендую на те високе ім’я), осмілюся дати кілька порад, які, як показало життя і спостереження за вами, шановні випускники, видаються об’єктивними та мудрими.

Якщо ви й не візьмете цих настанов у свою життєву дорогу, то хоч прочитаєте та зважите їхню об’єктивність.

Починайте змінювати своє життя: досить сидіти склавши руки, жити в постійній депресії, скаржитися на безталання.

Починайте щось робити, пробуйте, прагніть, мрійте і ставте перед собою високу мету. Відмовитися від чогось легко (від мрії, від людини, друга).

Пам’ятайте: ми – магніт. Подібне притягує подібне.

Ми притягуємо у своє життя людей, події, речі стиль життя тощо. Це як закон земного тяжіння: не всі ми розуміємо, як він працює, але всі визнаємо його. Так і з цим віртуальним законом притягання. Хтось, дізнавшись про нього зараз, злякається своїх думок, вперше замислившись. Але лякатися нічого. Тому що будь-яка позитивна думка набагато дужча від негативної.

А ви, випускники й теперішні ліцеїсти, постійний – назавжди – продукт новітніх освітніх відносин.

А тому в настанову кожному скажу не нові, але завжди актуальні слова: «З усього безцінного часу життя, яке відводить нам Господь, не змарнуйте жодної хвилини».

Шукайте красу в усьому.

Шановні вчителі. Ваша професія, ваша робота – сама по собі вже краса. Прекрасні душі породжують прекрасні вчинки. Ніколи не зраджуйте своєму покликанню, бо воно залишається в нашому суспільстві таки найблагороднішим.

Здоров’я вам і сили, оптимізму й шляхетності.

Зі святом усіх, хто навчає й навчатися хоче.

Михайло Яременко

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання