Зима, що нас змінила

Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11.02.2015 № 69/2015 відзначається День Героїв Небесної Сотні з метою увічнення великої людської, громадянської й національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

«Герої не вмирають!» – саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

За цю перемогу заплачено велику ціну – понад сто життів. Їх назвали Небесною Сотнею – героїв, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Для українців це найголовніша та найвпливовіша сотня. Кожен заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати героїв, щоб ми пам’ятали, хто і за що загинув.

До Дня Героїв Небесної Сотні з учнями БНВО «Ліцей – МАН» було проведено  чергове засідання історичного клубу «Краяни», під час якого вони переглянули й обговорили документальний фільм «Зима, що нас змінила». Випускники відзначили, що Революція гідності змінила кожного з нас.

У бібліотеці ліцею розгорнуто книжкову виставку, на якій представлено книги та фотоматеріали про реальні факти подій на Майдані у лютому 2014 року. Шевченко Яна презентувала матеріали дослідження про випускника ліцею Федоска Арсенія, активного учасника цих подій.

Мільйонам українців події на Майдані допомогли усвідомити, що бути патріотом України – це значить не лише безмежно любити свою країну, піклуватися про неї, працювати на її благо, уславлювати добрими справами й великими досягненнями, а й віддавити за неї своє життя…

 

Зима, що нас змінила

Зима змінила світогляд більшості людей; змінила нас, нашу владу. І, на мою думку, патріотично налаштованих людей в нашій державі стало більше, доказом цьому є добровольці, які їдуть на Схід боронити долю нашої держави!

Починаючи з Майдану, люди хотіли досягти свободи, справедливості та нарешті жити у вільній, незалежній, сильній країні. І зараз ми це доводимо на Сході.

Валерія

* * *

Ніколи не могла подумати, що у ХХІ столітті в людях буде стільки патріотизму, мужності, хоробрості…

Досі пам’ятаю, як ці події транслювали по телебаченню, як вся сім’я тремтіла та плакала від страху та нерозуміння, що це дійсно відбувається такий довгий час у нас… у Києві… в Україні. І я б хотіла, щоб це ввійшло в історію як подія, яка змінила НАС, людей, наше мислення та не тільки НАС, а й владу…

І щоб більше ніколи так не палало небо…

Вічна пам’ять героям України!

Ірина

 

* * *

Люди вперше відчули, що можуть змінити щось. Їх намагалися залякати, але вони не здавалися. Вони сміливо йшли під кулі, не маючи зброї та надійних щитів. Зима 2014 змінила український народ ментально. Якщо раніше більшість людей жила за правилом «Моя хата скраю…», то саме в 2014 році люди зрозуміли «якщо не я, то хто?».

Андрій

* * *

На мою думку, зима 2014 – це переломний момент в історії сучасної незалежної України, якого наша країна дуже потребувала. Весь час до цього ми жили, розуміючи, що в нашій країні багато проблем, але це вдалося нівелювати та продовжувати жити. Але події 2014 року змінили, перш за все, свідомість українців і показали справжній масштаб проблем, дали зрозуміти, що не помічати їх більше не можна.

Ріта

* * *

Люди зрозуміли цінність своєї держави, з кожним днем з’являється все більше патріотично налаштованих людей, які готові і будуть боротися за майбутнє нашої країни.

До перегляду цього фільму я не брала до уваги події, що відбувалися 5 років тому, але зараз я наочно побачила всю трагедію того, що відбувалося.

Софія

* * *

Я гадаю, що та зима дуже змінила українців. Люди зрозуміли, що треба боронити свою державу, не боятися, відстоювати свою думку і свої інтереси, допомагати один одному. Майдан дав зрозуміти, що таке патріотизм, власна думка, свобода слова.

Ростислав

* * *

Зима 2014 року дала зрозуміти, що українці мають чіткі переконання, щодо долі своєї держави і своєї власної долі.

Ті жахливі події тільки укріпили волю всіх українців і їхнє бажання до корінних змін. Ця зима стала поштовхом для подальшого опору агресору.

Валерія

* * *

Зима 2014 зробила українців сміливішими й радикальнішими. Показала всьому світу український патріотизм і бажання жити краще. Вона змусила кожного громадянина йти вперед і відстоювати свою державу. Зима 2014 народила патріотів – захисників України, які й сьогодні боронять її на  Сході України.

Віталіна

* * *

Під час Майдану зросла кількість національно свідомих українців. Україна показала світові, що вона справді незалежна і її громадяни готові відстоювати інтереси своєї Батьківщини.

Марина

* * *

Люди відчули себе причетними до нації, і свідомо діяли в її інтересах. Люди відчули, що свобода коштує дуже дорого, але вони готові платити цю ціну, навіть якщо мова йде про власне життя.

На мою думку, люди відчули єдність, відчули себе одним народом, який здатен боротися за своє майбутнє і відстоювати своє право на існування.

Анастасія

* * *

Зима 2014 змінила Україну дуже сильно. Вона змінила думку про Україну та український народ. Майдан довів, що ми, вільні, патріотичні і якщо захочемо, все змінимо на очах усього світу.

Юрій

* * *

На мою думку, саме зимою 2014 люди вперше за роки незалежності усвідомили себе приналежними до держави України, у людей з’явилась певна ціль, переконання, які тоді ними рухали. З’явилось багато патріотів, люди зрозуміли, що разом вони можуть створити дійсно незалежну, комфортну для життя європейську державу.

Максим

* * *

Що змінила зима 2014 року у свідомості українців?

Вона змінила усвідомлення українців як нації. Перш за все, згуртувала народні маси (великі сили), заради однієї цілі – розвитку держави України та визнання українського народу як самобутнього аспекту формування української історії.

Даніїл

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання