• Головна
  • До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

29–30 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі євреїв. Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович зазначив: «Київських євреїв убили лише тому, що політична ідеологія нацистської держави визнала їх расово ворожими та «засудила» до вбивства. Більше ніде, навіть у сумнозвісних фабриках смерті, не вбивали стільки людей за такий короткий проміжок часу. Тому Бабин Яр  в усьому світі є одним із символів Голокосту».

Упродовж 1941-1943 років маховик смерті забрав життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

У БНВО «Ліцей-МАН» проходять заходи на вшанування пам’яті десятків тисяч розстріляних. У всіх групах проведено Національний урок пам’яті, відбулася зустріч з кандидатом історичних наук Сергієм Бурлакою, співавтором фільму «Розстріляне дитинство» та його перегляд, організовано читацьку конференцію. Бібліотекарем Ларисою Подольською підготовлена виставка літератури «Вогонь скорботи». На ній представлені монографії, матеріали наукових конференцій, публікації з періодичних видань, прозові та поетичні твори, що розкривають тему трагедії Бабиного Яру на тлі подій Другої світової війни.

 Цими заходами ми прагнемо, вшановуючи пам’ять жертв, повернути їм гідність, відібрану злочинною ідеологією. Це одночасно є і внеском у формування зрілої та гідної політичної нації, для якої права людини будуть базовою цінністю незалежно від походження, соціального чи іншого статусу.

ФОТО

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання