День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї. Отож, зрозуміло,  чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме, 21 січня 1990 року став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної держави України.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено «…враховуючи політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року №42/99. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в  єдності українських земель. А поразка УНР нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною. У нинішніх умовах боротьба за зміцнення єдності народу навколо ідеї соборної Української держави, утвердження свободи, демократії і європейської інтеграції стали надзвичайно актуальними.

Лідери Ліцейського братства БНВО «Ліцей – МАН» цей день розпочали з інформування про події, пов’язані з цією датою, учні 12 групи провели флешмоб «Діти єднають Україну» та привітали всіх здобувачів освіти закладу з Днем Соборності України. Цього дня учителем історії О.Н.Беник було проведено вікторину з українознавства. Кращими знавцями української історії та національних традицій стали Роман Портянко, Максим Дзюба, Іван Риков, Артем Капшук та Нікіта Чуповський.

В рамках проведення заходів до Дня Соборності України відбулося урочисте відкриття виставки авторських робіт з образотворчого мистецтва учня 11 групи Валентина Олійника.

Випускники ліцею взяли участь у фестивалі «Соборний дзвін» та відвідали святковий концерт «Одна, Єдина, Соборна Україна!»

IMG 8505
IMG 8522
IMG 1799
IMG 1801

 

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання