• Головна
  • День другий – день музею та цікавих пригод

День другий – день музею та цікавих пригод

Вихованці «Літньої інтелектуальної школи» розпочали знайомство з основами дослідницької роботи під час зустрічі у Білоцерківському краєзнавчому музеї з кандидатом історичних наук С.І.Бурлакою та завідуючою відділом «Біла Церква під час ІІ Світової війни» А.В. Ткачук.

Біла Церква знаходилась під нацистською окупацією з 16 липня 1941 року до 4 січня 1944 року. Упродовж 902 днів мешканці міста на собі відчули зміст «Нового порядку». Починаючи з серпня 1941 року і до останніх днів панування нацистів у місті проводилися чисельні масові та індивідуальні розстріли цивільного населення. Масові жертви були серед радянських військовополонених Білоцерківського табору (шталаг №334), який дислокувався на території 5-го та 7-го військових майданчиків. Чисельність жертв в різних документах, які складалися відповідними радянськими органами одразу після звільнення міста, коливаються від 14 до 45 тисяч осіб.Білоцерківська земля ряснить могилами цивільного населення. Розстріли проводилися на території складських приміщень БРУМу, третьому, п’ятому, сьомому військових майданчиках, в урочищі Голендерня, на території двох в’язниць, які знаходилися на вулицях Підвальній та Піонерській (нині вулиця Комендантська), а також в інших місцях Білої Церкви та її околиць. Восени 1943 року нацисти спалили живцем близько шістдесяти людей у будинку на вул. Храпачанська. Це далеко не повний мартиролог смертей.

Тому вихованці табору долучились до проекту «Пам’ятати заради майбутнього: долі  остарбайтерів Білоцерківщини під час ІІ Світової війни», прагнучи перенести акцент з історії воєнних дій на історії конкретних людей, матеріали яких стануть основою їх майбутніх досліджень.

 

Деркач Надія,

вихованка «Літньої інтелектуальної школи»

IMG 4303
IMG 4320
IMG 4349
IMG 4366

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання