• Головна
  • Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом У БНВО «Ліцей – МАН»

Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом У БНВО «Ліцей – МАН»

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, учні та педагоги БНВО «Ліцей – МАН» активно долучилися до проведення заходів та урочистостей з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Для України Друга світова війна – свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і свою Батьківщину.

Учнями 41 групи проведена  презентація проекту «Долі жінок у війні». Адже на фронті жінки оволоділи всіма воєнними спеціальностями: в авіації і на флоті, в піхоті й кавалерії, розвідці, зв’язку, медицині. Навіть виникла мовна проблема, адже слова танкіст, піхотинець, автоматник доти не мали жіночого роду. Масово жінок використовували для праці в тилу на військових підприємствах, сільськогосподарських роботах, будівництві протитанкових ровів, окопів, бліндажів. Тисячі їх примусово вивезено у Німеччину для виснажливих робіт. На жіночі плечі ліг тягар підпільної боротьби. турбота про старих і малих на окупованих територіях,

8 травня учні та вчителі переглянули документально-художній фільм «Біла Церква. Шоа. Розстріляне дитинство». Під час трагічних подій, які відбулися понад 70 років тому та стали трагедією не тільки для всього єврейського народу, але й усього світу, загинуло 6 млн осіб єврейської національності, з яких 1,7 млн – в Україні та 7 тис. осіб – у Білій Церкві.

Саме цього дня учні ліцею вшанували пам’ять загиблих та жертв нацизму покладанням квітів на місцях їх масового захоронення.

Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни від можливості повторення подібного сценарію, вона формує переконання в необхідності збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві й світі.

IMG 7430
IMG 7440
IMG 7446

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання