Вишиванка фест – 2020

«Вишиванка фест» одне з найкращих і найвеселіших свят, які відзначають у Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей – Мала академія наук». Адже 14 жовтня вся країна відзначає – Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисників України. І вже дев’ять років поспіль у нашому ліцеї є чудова традиція проводити фестиваль вишиванки саме напередодні цих свят, щоб якомога більше дізнатись про історію походження кожного з них, відроджувати національні традиції та популяризувати їх серед учнівської молоді та власних родин, вшановувати захисників нашої держави ну і, звичайно ж, утвердити віру в те, що Україна має звитяжне минуле, достойне сьогодення і майбутнє.

        Вшанування Пресвятої Богородиці–Покрови – захисниці від ворогів – має глибоке коріння. Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили в її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному Гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався в пам’яті поколінь. Тож козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Військові традиції, справжній український дух козацтва продовжують і наші  ліцеїсти. Рій «Козацька варта-2020» урочисто передали коругву рою «Козацька варта–2021», які навесні захищатимуть звання рою серед загальноосвітніх шкіл міста.

У програмі фестивалю було заплановано і проведено чемпіонат з інтелектуальних ігор до Дня козацтва «Ми роду козацького діти», презентація книги Бурлаки С.І. «Український визвольний рух на Білоцерківщині 1941-1952 роки», свято українського борщу, парад-дефіляда вишиванок та участь в обласній краєзнавчій онлайн-конференції учнівської молоді «Пам’ять нескореним навіки».

Незабутні хвилини натхнення й патріотичного піднесення. подарувала учениця 22 групи Мандзюк Леся та ансамбль ліцею «Мрія».  Саме емоції, пережиті усіма під час святкування Дня фестивалю вишиванки, стали невід’ємною складовою калейдоскопу подій у БНВО «Ліцей – МАН».

Вишиванка віддзвеніла піснями, відбуяла танцями, іграми, та залишила незабутні емоції й очікування чергового фестивалю в наступному році.  

Марина Юхимчук

Фотогалерея

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання