БАТЬКАМ ПРО ВИХОВАННЯ

10 заповідей для батьків від Януша Корчака

  1. Не очікуй, що твоя дитина буде такою, як ти, чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
  2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншій людині, та – третій, і це незворотній закон вдячності.
  3. Не спрямовуй на дитину свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й проросте.
  4. Не стався до проблем дитини звисока. Життя дано кожному по силах, і будь впевнений – у неї воно не менш важке, ніж у тебе, а може бути, і важче, оскільки у неї нема досвіду.
  5. Не принижуй!
  6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – її зустрічі з дітьми. Звертай увагу на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
  7. Не муч себе, якщо не можеш зробити чогось для своєї дитини, просто пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
  8. Дитина – це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не лише плоть від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, котру Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, а душа, котру дано тобі на зберігання.
  9. Вмій любити і чужу дитину. Ніколи не роби чужій дитині того, чого не хотів би, щоб робили твоїй.
  10. Люби свою дитину будь-якою – не талановитою, невдалою, дорослою. Спілкуючись з нею – радій, тому що дитина – це свято, яке поки що з тобою.

 

І ще: Не змушуй своїх дітей йти по твоїх стопах, оскільки вони народились у зовсім іншому від твого світі.

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання