• Головна
 • Разом для найкращого інтернету

Разом для найкращого інтернету

Сьогодні, 5 лютого, відзначають Всесвітній день безпечного інтернету.

Свято організували мережі INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпеки та позитивного використання цифрових технологій. Його підтримують у 140 країнах світу. Цьогорічна тема Дня безпечного Інтернету «Разом для найкращого інтернету».

Аби підвищити рівень захисту персональних даних під час використання інтернету, у Державному центрі кіберзахисту Держспецзв’язку розробили правила безпеки. Gazeta.ua виділила основні з них.

 1. Користуйтеся ліцензійними операційними системами і своєчасно їх оновлюйте їх.
 2. Використовуйте засоби захисту від шкідливого програмного забезпечення.
 3. Здійснюйте регулярне резервне копіювання і налаштуйте функцію «відновлення системи».
 4. Не використовуйте флешки, диски, карти пам’яті, якщо не довіряєте їх джерелу. Існуюють техніки зламу комп’ютера ще до того, як користувач відкриє файл з носія. Крім того, підключаючи пристрої, перевіряйте їх на наявність небезпечних вірусів.
 5. Регулярно змінюйте паролі в облікових записах, на електронній пошті і у соціальних мережах. Вигадуйте такі, які містять не менше 8 символів (цифр і літер), не містять персоніфіковану інформацію (дати народження, банківських карток, номерів телефонів).
 6. Уникайте використання Інтернет-банкінгу, електронних платіжних систем, введення автентифікаційних даних під час доступу до Інтернету у кафе, барах, аеропортах та інших публічних місцях.
 7. Під час користуванням інтернетом не варто відкривати підозрілі посилання. Шкідливі URL-адреси можуть бути закодовані у вигляді QR-кодів. Використовуйте VirusTotal для перевірки підозрілих посилань.
 8. Завжди слід читати вміст випливаючих вікон і повідомлень у браузері.
 9. Під час використання віддаленного доступу необхідно обмежити доступ за допомогою “білого списку”.
 10. Установіть обмеження кількості введення помилкових логінів і паролей. Регулярно переглядайте журнали логування, планувальник завдань та автозавантаження на предмет несанкціонованих дій.

Перш ніж увесь час витрачати на соціальні мережі, варто усвідомлювати, що це знецінює працю, заважає сконцентруватися та стають на заваді кар’єрі. На думку вчених, інтернет змінює ситуацію на економічному ринку, де є затребувані професії та вміння, а не навички вести блоги.

IMG 1879
IMG 1877
IMG 1875
IMG 1870

 

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання