ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПОЕЗІЇ

21 березня, коли земля вже прокинулася від зимової скутості, в період рівнодення, символічного оновлення природи і творчого злету людського духу, традиційно в БНВО «Ліцей – МАН» пройшли заходи, приурочені Всесвітньому Дню поезії.

День поезії було заснований ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. Вперше Всесвітній день поезії пройшов у 2000 році в Парижі, а  в Україні почав відзначатися з 2004 року. Його метою стало втілення нового імпульсу і визнання національних, регіональних і міжнародних поетичних рухів, розвиток мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов завдяки ліриці.

На відзначення Всесвітнього дня поезії у БНВО «Ліцей – МАН» відбулася творча зустріч з поетесою з Канівщини Вірою Носенко – автором багатьох літературних збірок, головою Канівської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, лауреатом Всеукраїнського конкурсу ім. Максима Рильського. У виконанні автора лунала поезія про мужність і непохитність захисників незалежності і територіальної цілісності України, Героїв Небесної Сотні, про Кобзаря, про красу України, сповнену величчю традицій і звичаїв нашого народу.

Здивувало й приємно вразило поетесу майстерне читання її поезії вихованцями гуртка «Плекаймо рідну мову» (керівник Л.П.Замкова) першокурсницями Нікою Коваль, Єлизаветою Куликівською, Юлією Сверблюк, Поліною Клочко та учнем другого курсу Олександром Білокуром.

Поезія унікальна тим, що може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. День поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

Людство має навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство, адже поезія була і залишається найважливішою складовою сучасного мистецтва.

Поліна Клочко,

 учениця І курсу БНВО«Ліцей – МАН»

IMG 6779
IMG 6751
IMG 6701
IMG 6699
IMG 6689

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання