• Головна
  • День третій – день успішної людини

День третій – день успішної людини

Стати успішним мріє кожен. Рецептів як цього досягти безліч. То ж азам найголовнішої умови успіху – вміння управляти часом – нас навчали психолог БНВО «Ліцей _МАН» Євгенія Дмитрівна Грабовська та викладач економіки БНАУ Ірина Василівна Безпечна. Наука тайм-менеджмента допомагає скласти розпорядок дня так, щоб час працював на людину, а не навпаки.

Почати необхідно з аналізу режиму дня і виявлення дір, в які витікає марне проведення часу. Це можуть бути лише десять-п’ятнадцять хвилин. Однак навіть вони важливі. Якраз їх може не вистачити для виконання поставлених на день завдань.

Друге, що необхідно зробити, це окреслити перед собою цілі: як короткострокові, так і довгострокові. Саме чітко сформульовані бажання рухають людину до їх досягнення. В інших випадках успіх не прийде. Після цього можна планувати свій час.

Ми визначили дієвих порад, які допоможуть впоратися із завданням:

  • Принцип 70 на 30. Якщо спланувати весь день неможливо, тоді розпишіть завдання на 70% свого часу, а решта 30% залиште для непередбачених обставин і форс-мажорів.
  • Сьогодні – на завтра. Не полінуйтеся письмово скласти список справ на день прийдешній. Це дозволить вам грамотно розподілити час і відвідувати заплановані зустрічі без запізнень. У кінці ділового списку можна написати похвальні фрази: «Ти молодець! Але не розслабляйся!» або «Так тримати! Але попереду ще багато справ!». Вони будуть вас стимулювати до вирішення поставлених завдань.
  • Пам’ятайте, що основна активність припадає на ранкові години, тому постарайтеся більшу частину справ планувати на передобідній час. Психологічно легше, коли розумієш, що половина поставлених завдань вже виконано, а попереду ще цілий день.
  • Робіть перерви! Обов’язково відпочивайте кожну годину по 10-15 хвилин. Такий спосіб дозволить працювати продуктивніше і не втомлюватися раніше часу.
  • Реально оцінюйте свої можливості. На виконання недосяжних цілей ви витратите багато часу і здоров’я. Ставте перед собою завдання, які ви точно зможете вирішити.
  • Завжди наводьте порядок на своєму робочому місці по закінченні робочого дня. Це допоможе значно заощадити ваш час у майбутньому і дозволить привести думки в порядок. Завжди тримаєте важливі речі в одному і тому ж місці і у вільному доступі.
  • Позбавтеся від тих речей, які вам не потрібні.

Для планування свого часу можна вести щоденник, блокнот або звичайну зошит. Записуйте туди цілі і завдання, думки та ідеї. І обов’язково складіть свій розпорядок дня. Успішного людину видно здалеку!

IMG 4510
IMG 4511
IMG 4514
IMG 4519

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання