День пам’яті Героїв Крут

29 січня 2020 року виповнюється 102 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого трьома сотнями студентів, який увійшов в історію України як Бій під Крутами. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь.

У грудні 1917 року Раднарком Росії зажадав від Української Центральної Ради легалізувати військові загони більшовиків в Україні, пригрозивши оголосити УЦР відкриту війну. Не дочекавшись відповіді, більшовики розпочали наступ на УНР. Однією з найтрагічніших подій цієї війни став бій під Крутами, який відбувся 29-30 (16-17) січня поблизу невеликої однойменної залізничної станції. У бою трьом сотням київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» протистояли кілька тисяч бійців Червоної армії, очолюваних Михайлом Муравйовим. Бій під Крутами продемонстрував мужність українських бійців та зупинив наступ на Київ на кілька днів, що дало можливість УЦР підписати Берестейський мирний договір.

Незабаром після бою Українська Центральна Рада ухвалила рішення перепоховати загиблих під Крутами. Траурна церемонія відбулася в Києві на Аскольдовій Могилі. Відомий український поет Павло Тичина написав у пам’ять про загиблих героїв вірш, який назвав «Пам’яті тридцяти».

У 2007 році президент Віктор Ющенко підписав указ про вшанування пам’яті Героїв Крут. Відтоді 29 січня отримало офіційний статус. А у 2012 році на Аскольдовій могилі встановили пам’ятник.

Щороку 29 січня у БНВО «Ліцей – МАН» проводяться пам’ятні заходи на честь подвигу юних героїв. Цьогоріч члени історичного клубу провели інформування про основні події цих днів, старшокласники переглянули документальний фільм «Перші кіборги». На засіданні клубу «Ерудит» проведено цикл тематичних занять за матеріалами настільної гри «Сто років боротьби». Найактивніші учасники заходів були відзначені на загальних зборах учнів.

IMG 8370
IMG 6798
IMG 8529

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання