• Головна
  • Вишиванка фест – традиція із вічних!

Вишиванка фест – традиція із вічних!

14 жовтня однією з найяскравіших подій у місті Біла Церква стала традиційна Вишиванка фест у Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей – МАН». 14 жовтня увесь християнський світ з глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю, Матір Спасителя світу – Ісуса Христа. Для нас, українців, це свято і християнське, і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Саме в такий день зародилася традиція в нашому ліцеї проводити фестиваль вишиванки. Підготовка до свята зближує ліцеїстів, тому спільні задуми, нові та нові ідеї з’являються кожного року. Ми з радістю готуємо декорації, ярмарки, розваги, художні номери, запрошуємо гостей, які діляться свої теплом та своєю майстерністю. І кожого разу ми навчаємося чомусь новому, відкриваємо красу та неповторність нашої Батьківщини. Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, тому щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. та День Захисника Вітчизни. Цього дня ми вшанували мужність і героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України.

Традиційно на свято завітав начальник управління освіти і науки Юрій Федорович Петрик, який відкрив програму фестивалю, відзначив, що приклад ліцею започаткував традицію проведення Дня вишиванки в місті. Радість нашого свята розділили заступник міського голови Ольга Настіна, начальник військового госпіталю Микола Самарський, учасник АТО Володимир Кугенко.

Військові традиції, справжній український дух козацтва продовжують ліцеїсти. Традиційно цього дня рій «Нащадки козаків – 2017» передав хоругву – рою «Нащадки козаків – 2018», які навесні захищатимуть звання найкращого рою серед загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Незабутнім став благодійний ярмарок, на якому вдалося зібрати 2855 гривень на потреби воїнів АТО.

Назавжди в серці залишиться виступи вихованців естрадно-фольклорного ансамблю «Мрія», вихованців Народного ансамблю «Співограй» – Олександри Ковіні та Софії Безпечної, запальний танець вихованців Народного ансамблю народного танцю Поліщук Надії, Дарменко Марії, Петренка Андрія, Фрейдмана Олексія, та вихованців гуртка «Оберіг» з мінівиставою «На ярмарок». У програмі фестивалю було проведено конкурси на кращий логотип фестивалю, поетичних і прозових творів, присвячених дню захисника України, уроки українознавства за темами, парад-дефіляда вишиванок, інтелектуально-розважальна програма «Нащадки козаків», вікторина «З історії козацтва», конкурс читців декламаторів «Уславимо звитяжців» та свято українського борщу, майстер-класи з виготовлення українських сувенірів, косоплетіння, бісероплетіння, розгорнуті фотовиставка «Українки 100 років тому» та виставка учнівських робіт «Традиційна українська іграшка», перегляд вистави «Кайдашева сім’я» у Київському обласному музично-драматичному театрі ім. Саксаганського. Незабутні хвилини натхнення й патріотичного піднесення. подарував нам лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів – Павло Скляров. Його пісні будять у серці гордість за Україну, любов до неї, почуття причетності до великої долі й драматичного сьогодення України. Саме емоції, пережиті усіма під час святкування Дня фестивалю вишиванки, стали невід’ємною складовою калейдоскопу подій у БНВО «Ліцей – МАН».

Вишиванка віддзвеніла піснями, відбуяла танцями, іграми, виставами та залишилися незабутні емоції й очікування чергового фестивалю у наступному році.

Ольга Беник

IMG 4725
IMG 4726
IMG 4355
IMG 4309
IMG 2873
IMG 2862
IMG 2855
IMG 2842
IMG 2819
IMG 2811
IMG 2805

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання ЛІЦЕЙ- Мала Академія Наук


Ми в соціальних мережах
Корисні посилання