Превентивне виховання у ліцеї — це система підготовчих та профілактичних дій педагогів, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, організацію належного догляду за діяльністю ліцеїстів.

В нашому закладі здійснюється просвітницька робота щодо здорового способу життя. Відбуваються тематичні місячники з пропаганди здорового способу життя, усні журнали, зустрічі з медичними працівниками, перегляд фільмів, слухання лекцій тощо. Правовий аспект превентивного виховання у ліцеї передбачає охорону і захист прав особистості, формування в учнів правової культури.

В основу процесу превентивного виховання у ліцеї покладено небайдужість. І саме це забезпечує взаємини партнерства, повагу до особистості дитини.

Щороку в закладі вивчають і аналізують зайнятість учнів у позаурочний час. Більшість школярів охоплені роботою в гуртках. Також учні беруть активну участь у тренінгах, конкурсах, вікторині-конкурсі «Що я знаю про здоровий спосіб життя?», конкурсі плакатів: «Молодь проти куріння».

Можна сказати, що організація соціально-профілактичної роботи у ліцеї сприяє залученню підлітків та молоді до профілактичних програм, що допомагає їм самореалізовуватись у корисних і цікавих заходах, відчути себе причетними до спільної справи.

У Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей - МАН» з 14.11. по 18.11.2016 пройшов тиждень профілактики шкідливих звичок в учнів ліцею та безпеки їх життєдіяльності.

У рамках декади з учнями були проведені такі заходи:

  • Групові консультації учнів ІІ курсу на тему: «Незалежність – це свобода від залежності»;
  • Групове обговорення з учнями І курсу на тему: «Впевнена поведінка. Протистояння тиску»;
  • Інтегрований урок «Скажемо курінню: НІ!»

ФОТО

У рамках декади з педагогами були проведені такі заходи:

  • Виховна година на тему: «Девіантна поведінка підлітка» (Юхимчук М.В.)
  • Профілактика агресивної поведінки в учнів. Взаємодія педагога з агресивними дітьми. (Грабовська Є.Д.)

БАТЬКАМ:  ПОГЛЯД НА КУРІННЯ, АЛКОГОЛЬ ТА НАРКОМАНІЮ