Вшанування Небесної Сотні

20 лютого 2017 року в Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей - МАН» відбулися заходи до третьої річниці трагічних події, які сталися 18-20 лютого 2014 року в Києві на Майдані Незалежності під час Революції Гідності, коли під час сутичок загинули 73 мирні жителі. Загиблих назвали Небесною Сотнею. Вважають, що їхні душі потрапили до раю і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.

Чому Небесна Сотня? На Євромайдані був прийнятий розподіл на сотні, аналогічно розподілу на військові загони часів Запорізької Січі. Сотні мали свої назви від регіонів, звідки приїхали люди, наприклад Чернігівська, Львівська тощо. Були також Афганська сотня, яка складалася з представників воїнів-інтернаціоналістів, і Жіноча сотня. Загиблі люди з Небесної Сотні мали сім’ї та друзів, вчилися або працювали, мали захоплення та симпатії. Серед них були студенти й педагоги, художники та журналісти. За місяці боротьби їх було сотні. Сотні історій, сотні людських життів, сотні героїв!

Дехто задається питанням: «Чи були вони жертвами злочину, чи героями?». Держава визнала їх героями: їхніми іменами названо вулиці й площі в різних містах і селах України. 20 лютого згідно з Указом Президента відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні, усім загиблим під час Євромайдану посмертно присуджено звання Героя України, засновано державну нагороду - Орден Героїв Небесної Сотні, якою відзначають мужніх громадян за захист України, за самовіддане служіння народу.

Небесна Сотня вірила в майбутнє України, заплативши за це найбільшу ціну, на яку здатна людина - життя. Ми маємо вірити в Україну, бути чесними з людьми й собою, маємо боротися з несправедливістю! І сьогодні, коли ми відзначаємо День пам’яті Небесної Сотні, згадуємо їх, бо не маємо права забувати!

Ілля Рудійко

ФОТО