До уваги батьків та учнів

Інформація про крадіжки

Останнім часом почастішали крадіжки в навчальних закладах. Зокрема, менше, ніж за 2 місяці Білоцерківським відділом поліції зареєстровано 18 заяв про скоєння крадіжок майна на території навчальних закладів – шкіл, училищ, навіть дитячих садочків. Основним предметом посягання цих злочинів є мобільні телефони та смартфони, гаманці з грошима, рідше – планшети, ноутбуки, жіночі сумочки з особистими речами. Усі ці злочини підпадають під дію Кримінального кодексу України, яким і передбачено покарання за їх скоєння.

З метою попередження крадіжок адміністрація ліцею закликає батьків, учнів, учителів бути пильними й обачними!

Запобігти злочинному посяганню на свою річ завжди легше, ніж повернути в разі її викрадення. Щоб уникнути  прикрих випадків, необхідно дотримуватися певних правил:

- не залишайте свої речі без нагляду,

- повідомляйте про підозрілих осіб, яких помітили на території навчального закладу,

- зайвий раз не показуйте свій мобільний телефон чи інший сучасний пристрій, особливо якщо він дорогий та красивий, не спокушайте осіб, схильних до корисливих злочинів,

- ніколи не давайте свій телефон незнайомим та малознайомим людям на їх прохання зробити терміновий дзвінок, навіть якщо зовнішність заслуговує довіри, тому що саме так правопорушники відволікають вашу увагу.

Шановні батьки! Рекомендуємо не купувати дітям дорогі мобільні телефони та інші сучасні пристрої, а якщо й купили, то проведіть серйозну розмову, як уберегти його від зловмисників, без потреби не дозволяйте його брати до навчального закладу. Діти завжди люблять хизуватися один перед одним, що може стати причиною незаконного заволодіння їх речами іншими підлітками.

У разі, якщо вже скоєно крадіжку, не зволікайте, негайно повідомляйте працівників поліції, зателефонувавши за безкоштовним номером спецлінії – 102.

Директор                                                                            М.Г. Яременко