22 лютого 2017 року в Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей - МАН» відбулася презентація інформаційного довідника з перейменування вулиць міста у 2016 році «Декомунізація в Білій Церкві», ця книга видана за сприяння відділу у справах сім’ї та молоді Білоцерківської міської ради.

Ініціатор та член робочої групи з декомунізації в Білій Церкві журналіст, голова Білоцерківського міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Шевченка Костянтин Климчик розповів учням ліцею про підготовчий етап та безпосередню діяльність робочої групи над перейменуванням вулиць міста іменами людей, гідних вшанування. До переліку вулиць, які були перейменовані, увійшли ті, що були названі на честь людей, які обіймали керівні посади в компартії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік. Названі співробітники НК, ДПУ, НКВС, КДБ, а також діячі комуністичної партії, Жовтневого перевороту 1917 року. Також під декомунізацію потрапляють ті, хто нав’язав радянську владу в Україні, переслідував учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

У наш ще молодий вік ми постійно заглядаємо думками в майбутнє,  сподіваючись, що воно буде безхмарним. Але як часто ми озираємось, щоб побачити той усіяний героїчною пам’яттю ґрунт, на якому ми вибудовуємо наші життя?

Чи можливо впевнено долати вершини майбутнього, не знаючи минулого?

А скільки життів коштує наша сучасність?

Патріотичні душі наших предків безжалісно згасали під лавами жорстокості ворога, і ціна за те була занадто великою – розміром у життя, тому ми в одвічному боргу перед тими, хто згубив своє безцінне життя у кривавих течіях протистоянь і боротьби. Пам'ять про них, увіковічення в назвах вулиць це найменше, що ми можемо зробити.

Віта Падалка

ФОТО