Ідея створення закладу освіти нового типу виношувалася в освітянській громаді протягом кількох років. Ми не хотіли йти шляхом зміни вивіски: такий варіант був можливий і набагато простіший. Ми мріяли про новий заклад, який створюється заново і за новими мірками: приміщення, навчально-матеріальна база, педагогічний та учнівський колективи. Ця мрія стала реальністю завдяки підтримці й розумінню міської ради на чолі з Геннадієм Володимировичем Шуліпою, а також управління освіти і науки. Практично взявся за проектування, будівництво і введення в експлуатацію Білоцерківський домобудівний комбінат. І сьогодні для  кожного, хто переступає поріг ліцею, вже за його зовнішнім виглядомясно і очевидно, що він має справу з солідною установою, навчальним закладом, де можна здобути високий рівень знань.

  А педагогічний колектив своєю творчою діяльністю, сім'я ліцеїстів постійно підтверджують це перше враження. Коли у 1995 році виконком Білоцерківської міської ради було прийнято рішення про відкриття ліцею, постало питання про вибір профілю навчання. Визначились пріоритетні напрямки в незалежній Україні, яка будує правову державу, - економіка і право. Отже, профіль обрано свідомо, адже ці два напрямки особливо перспективні в нашій молодій державі, саме в цих галузях ми найбільше потребуємо кваліфікованих спеціалістів. Розбудова правової держави потребує, як ніколи, щоб наша молодь, наші учні знали, що таке право, були грамотними юридично, навіть якщо не оберуть собі цей шлях для майбутньої професії. Це ж саме можна сказати і про економіку: її ази має знати кожна освічена людина.

І ми надіємося, що ліцеїсти, які сьогодні роблять перші кроки у цих науках, згодом стануть кваліфікованими фахівцями у своїй справі, знаннями послужать для розбудови рідної України, зроблять все, щоб наша країна стала міцною, процвітаючою європейською державою.


Рішення міськвиконкому про відкриття ліцею в м. Біла Церква було прийнято 28.07.1995 року. Документи від учнів, які вирішили взяти участь у вступних випробуваннях, розпочали приймати 23.08.1996 року.

Новостворений колектив налічував 9 чоловік педагогічних працівників та адміністративного складу.